Darmowe programy do obróbki zdjęć

Grafika komputerowa nie musi być problemem, nawet dla osób nawet niezbyt znających się na obsłudze komputera. Zdjęcia z wakacji są czasem powodem, dla którego warto przed monitorem spędzić kilka godzin. Wiadomo, że fotograf, decydując się na taką usługę, zrobiłby to profesjonalnie, jednak z całą pewnością, zażądałby za to sporych kwot. Tymczasem, z obróbką zdjęć może sobie poradzić nawet nastolatek. Wystarczy jedynie pobrać jakiś bezpłatny program i spróbować samodzielnej pracy na wykonanych przez siebie fotografiach.

Picassa

Osoby, posiadające swoje konto na Google, powinny zastanowić się nad dodatkiem Picassa. Jest to narzędzie pozwalające na obróbkę zdjęć, ale i zarządzanie nimi. Za pomocą programu, mamy także możliwość udostępnienia zdjęć znajomym czy oznaczenie ich twarzy. Ponadto, jeśli urządzenie, z którego zgrywaliśmy fotografie, zapamiętało współrzędne GPS miejsca, w którym wykonano było zdjęcie, to Picassa umieści je na mapie i udostępni te wiadomości dla odwiedzających folder ze zdjęciami.

GIMP

Chcąc poradzić sobie z podstawowymi zadaniami na fotografiach, dobrym pomysłem jest pobranie darmowego i popularnego GIMP’a. Ten rozpowszechniony program do obróbki graficznej przypomina nieco Paint’a, jednak mamy do czynienia ze znacznie poszerzoną liczbą funkcji. Ponadto, bez problemu zmniejszymy za jego pośrednictwem zdjęcia, usuniemy zbędne elementy czy skorzystamy z jakiegokolwiek efektu.

Adobe Photoshop

Program ten, chociaż płatny, jest udostępniany w wersji testowej na okres trzydziestu dni. Jest to najlepszy na rynku program do obróbki zdjęć, który umożliwia radzenie sobie nawet z niewyraźnymi fotografiami. Można także stworzyć całkowicie nową grafikę, odpowiednią na stronę internetową czy bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>