Jak zabezpieczone są dane w chmurze

Z terminem chmury obliczeniowej ściśle związane są centra danych. Dane chmurze to temat bardzo popularny nie tylko dla miłośników komputeryzacji. Jak już nam wiadomo, korzystając z komputera podłączonego do sieci, z chmurami obliczeniowymi stykamy się nagminnie.

Dane w chmurze

Weźmy za przykład logowanie się do swojej poczty elektronicznej. Nie ma w tym momencie znaczenia, przy jakim komputerze siedzimy. Czy zastanawialiśmy się co się dzieje z naszymi danymi, jak są zabezpieczane? Może warto pomyśleć o posiadaniu własnego centrum danych. Posiadanie własnej chmury to pomysł, z którego korzysta już coraz więcej osób. Prywatna chmura spełni nasze wymagania, gdy będziemy mieć w swoim domu więcej komputerów oraz urządzeń takich jak smartfony czy tablety. Świat współczesny daje nam coraz więcej rozwiązań w stronę wirtualności. Coraz częściej ufamy więc publicznym serwerom i rezygnujemy z tradycyjnego przechowywania swoich danych we własnych domach. Z całą pewnością warto zainteresować się tematem chmury prywatnej i zacząć myśleć o sposobach wdrażania jej do własnego użytku.

 

Jak zabezpieczamy centrum danych?

Jak zabezpieczyć dane przed utratą? Zaufajmy specjalistom, którzy pracują nad tym od wielu lat i stale poszerzają swoje możliwości w tym zakresie. Wielkim zainteresowaniem cieszy się niewątpliwie temat zabezpieczania danych przed utratą lub uszkodzeniem. Obecnie wykorzystywane są standardowe, dostępne metody archiwizacji. Należałoby wspomnieć też, że środowiska implementowane są odporne na awarie poprzez zastosowanie zdublowanych elementów składowych całego systemu. Mowa tutaj nie tylko o zwielokrotnionym zasilaniu, dyskach czy całych serwerach, ale również zdublowanych systemach operacyjnych, które są gotowe przejąć pracę uszkodzonego ogniwa. Tak więc nasze plikiwchmurze są bezpieczne i nie trzeba się o nie martwić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>