Mobile w Polsce. Kto korzysta z urządzeń mobilnych?

Rozwój technologii mobilnych w Polsce idzie pełną parą i z każdym dniem praktycznie można oczekiwać i spodziewać się coraz to nowszych i doskonalszych rozwiązań. Chronologicznie rzecz ujmując, wszystko zaczęło się oczywiście od telefonów. Przenośne telefony, początkowo stosowane były tylko przez osoby wykonujące mobilne zawody, wymagające częstego przemieszczania się z miejsca na miejsce.

Era smartphonów

Telefony były wielkie, ciężkie i niezwykle drogie, a połączenia kosztowały fortunę. Z czasem wszystko zaczęło maleć. Telefony się zmniejszyły, ceny za nie również, a i połączenia znacznie staniały. Jedynie liczba użytkowników zaczęła rosnąć i rozprzestrzeniła się już nawet do osób prywatnych, z czasem nawet młodzieży. Następnie przyszła kolej komputerów. Z wielkich, stacjonarnych jednostek, których przeniesienie z miejsca na miejsce było trudne, zaczęły zmniejszać swe gabaryty i stały się najpierw dość dużymi i ciężkimi laptopami, aż do dzisiejszych, malutkich i leciutkich notebooków, które może schować nawet w damskiej torebce. To wszystko sprawiło, że wiele osób zdecydowało się na taki rodzaj komputera osobistego, ponieważ jest go w stanie wszędzie ze sobą zabrać i przenieść. Jednakże, komputery, laptopy czy notebooki, to już też jest dość stary wynalazek. Znacznie większą popularnością i zainteresowaniem cieszą się obecnie tablety, których gabaryty są jeszcze mniejsze, a funkcjonalność większa. Kim więc są dzisiejsi użytkownicy?

Kto korzysta z urządzeń mobilnych

Odpowiedź na postawione wyżej pytanie jest prosta. Dziś, wszyscy. Począwszy od małych dzieci, często nawet przedszkolaków, każdy praktycznie korzysta zarówno z telefonu, komputera przenośnego, jak i tabletu. Obsługa tych urządzeń jest intuicyjna, co ułatwia nawet małym dzieciom szybkie poznanie tajników obsługi tych urządzeń. Oczywiście, każdy korzysta z nich inaczej. Dzieciom posłużą bardziej do zabawy, dorosłym do zarządzania finansami osobistymi, firmą, czy dokumentacją. Jakkolwiek by nie zostały wykorzystane, są dziś obecne wszędzie i nie sposób byłoby dziś bez nich funkcjonować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>