Wiedźmin 3, czyli chmura i największy przeciek w historii gier komputerowych

Chmura obliczeniowa ma różne oblicza. Warto wspomnieć o grze Wiedźmin 3, bo jej historia kryje w sobie wiele tajemnic. W czerwcu 2014 roku doszło do skandalu – gra komputerowa Wiedźmin 3 przeciekła na rynek. Stało się to dziewięć miesięcy przed jej premierą. Haker włamał się do skrzynki mejlowej projektantów gry i dzięki temu wykradł pliki produkcyjne umiejscowione na dysku google. Czy to możliwe? Niestety, tak. Haker chełpił się i przechwalał, że zdobył scenariusz gry, opisy postaci oraz wszystko to, co jest niezbędne hakerom do zarabiania na nowej grze.

Sytuacja skandaliczna, ale wcale nie wyjątkowa. Wszystko powoli wyciekło do sieci. Haker zaprezentował zakończenie gry, psując zabawę internautom. Gra jest ciekawa, dlatego lepiej poczekać na jej wersję legalną i na niej się skupić. Wiedźmin3 jest ciekawą grą, dlatego warto skupić się na jej najnowszej wersji. Twórcy gry skupili się na kontynuacji prac nad grą i nie dbają o poczynania hakera. Najgorsze jest to, że w sieci pojawiła się fabuła gry, a to może doprowadzić do rozczarowania osoby planujące zakup gry z legalnego źródła. Nie należy jednak przejmować się takimi sprawami i zadbać o dużo zabawy z legalnej gry. Poczekać warto na grę ze sklepu. Nie wolno kupować gry z nielegalnego źródła, bo w ten sposób wspiera się hakerów, a nie o to chodzi, by dawać hakerom dochody – legalna gra na pewno da więcej satysfakcji i będzie miała o wiele lepszą jakość. Polecamy gry z legalnego źródła.

Wyciek gry ma także konotacje finansowe – akcje firmy straciły na wartości o blisko 4 procent. Miejmy nadzieję, że jest to chwilowa oraz przejściowa sytuacja. Oby tak było. Niech producenci dostaną godziwy zysk za swój wielki wysiłek. Należy im się to w pełni za ich kreatywność, pomysłowość oraz ogromną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>